Oddělení fyziologických novorozenců

Telefon na oddělení: (+420) 2 6608 3241 / (+420) 2 6608 3242

Toto oddělení disponuje v současné době 24 lůžky, což odpovídá kapacitě přes 2000 porodů ročně. Oddělení sestává z úseku rooming-in a z observačního boxuRooming-in je úsek pro ošetřování dítěte společně s matkou. Klademe velký důraz na laskavý individuální přístup k maminkám. Naší snahou je co nejlépe pomoci mamince zvládnout poporodní období, naučit ji kojit a správně pečovat o své miminko. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, propouštíme děťátko obvykle po uplynutí 72 hodin života. Průměrná ošetřovací doba je našem oddělení nejkratší v ČR.Pokud děti nemohou být s maminkou, ošetřujeme je na observačním boxu. Léčíme zde lehká novorozenecká onemocnění  (například novorozenecké žloutenky a nekomplikované infekce).

 

Ošetřovatelská péče

V ošetřovatelské péči jsme zastánci ověřených, bezpečných postupů, které se snažíme provádět co nejšetrněji. Tyto postupy jsou dány metodickými pokyny České neonatologické společnosti nebo vyhláškami Ministerstva zdravotnictví ČR.

 

U Vášich miminek standardně provádíme:
  • Snesení pupečního pahýlu
    Oddělení fyziologických novorenců Nemocnice na bulovce Neonatologie

    Oddělení fyziologických novorenců Neonatologického oddělení Nemocnice na bulovce Neonatologie

  • Odběr krve na novorozenecké screeningy
  • Screening vrozeného šedého zákalu
  • Screening sluchu
  • Aplikaci vitamínu K
Podrobný popis ošetřovatelských postupů naleznete zde:

 

V případě, že s něčím nebudete souhlasit, pokusíme se Vám vysvětlit, proč je daný výkon důležitý pro zdraví a bezpečí Vašeho miminka. Pokud však přesto nebudete s něčím souhlasit, je třeba převzít za toto odmítnutí zodpovědnost.

 

Návštěvní hodiny:

ve všední dny

15:00 – 18:00hod

o víkendu

15:00 – 18:00hod

 

 

Ambulance

Ambulance slouží ke zvaným kontrolám pacientů propuštěných z Neonatologického oddělení. Dále jsou zde vyšetřovány děti v rámci výzkumných projektůOddělení není zařízeno k dlouhodobému sledování rizikových novorozenců. V této problematice spolupracuje s ostatními pražskými perinatologickými centry.

 

Zpět